Přeskočit na hlavní obsah

Šestý měsíc těhotenství / Březen 2019


Nejhezčí zážitek z března pro mě byla návštěva kadeřnictví! Teda, pak taky dozvědění se pohlaví našeho děťátka, vlastně, haha... Ale na kadeřnictví jsem čekala o kousek dýl, tak o tom začnu. Čekala jsem už asi 8 měsíců než se dostanu do kadeřnictví Tenpocit a měla ten pocit, že budu čekat ještě tak dva roky, než se k nim dostanu.. Když mi "jen" za 8 měsíců zazvonil telefon a tam volající tenpocit (měla jsem je samozřejmě uložené :D ♥ ), srdce mi plesalo radostí a já věděla, že můj den přišel.. Ten den byl 12.3. a já si pamatuju, že od toho telefonátu, jsem měla ty svoje (asi 2 roky nestříhaný) dlouhý vlasy každym dalším dnem do dne objednání v čím dál tím horším stavu, jako by se za ty dva týdny z nich stala úplná přítěž, obří spálený cosi, co jen tížilo moji hlavu., jako by těch pět vlasů najednou vážilo 30 kg a každym dalším dnem víc a víc. Díky videím majitelky salónu jsem si vlasy už správně myla a fénovala, ale prostě to nebylo ono.. Po letech samo experimentování vypadaly tak, jak vypadaly.



(Pozn. teď píšu druhej odstavec a může to možná trochu působit, že tady dneska jedu reklamu a že jste někde na nějakym beauty blogu.. :D No, věřte mi, že to není ani jedno. Zmiňovaný studio reklamu rozhodně nepotřebuje, a já chci jen sdílet to nadšení, které mi vneslo do života!.... Pak se hned vrátíme k tý radosti a nadšení, co mi vnáší do života moje miminko. :D) 

O onom kadeřnictví jsem poprvé slyšela od kamarádky, která právě jednoho dne přišla s fialovou hlavou, a měla ty vlasy úplně super boží. Jenže ona je zrovna jeden z těch lidí, co si na zásobu vitaminu B nemůžou vůbec stěžovat. Jak na pleti, nehtech, tak i právě na vlasech. Říkala jsem si, že to můžu jen z povzdálí obdivovat a tim to končí, že moje vlasy takový nikdy nebudou. Už jen proto, že jich mám všehovšudy asi pět. Stejně jsem si od ní zjistila, kam že to chodí, a asi o půl roku později, v říjnu 2018 jsem po snaze objednat se do onoho studia, Tenpocit, litovala, že jsem se nezmátořila a nezavolala tam rovnou, když mi ten kontakt dala. :D Jen jsem si v tu dobu říkala, že to jaký má vlasy, je hlavně tím, že je má prostě lepší než já, a že to teda neznamená, že je ta její kadeřnice nějaká super skvělá. 

Abych pravdu řekla, slečnu Vlasákovou jsem do tý doby znala jen přes ni a salon měla v Karlíně čerstvě otevřenej. Takže jsem tomu nějak zvlášť nevěřila, výsledek vlasů kamarádky přisuzovala kvalitě vlasů kamarádky, která prostě měla větší štěstí než já, a ne kadeřnici.. Pak jsem si všimla, že přidává videa na Youtube a díky nim zjistila, že opravdu ví, co dělá a právě pak v říjnu litovala, že jsem se neobjednala už dřív. :D Moc doporučuju videa na Youtube Terezy Vlasákový - začněte se konečně starat o svoje vlasy, jak si správně mýt & jak si správně foukat vlasy. Jsou to takový ty tři videa, který když uvidíte, dost vám pomůžou a nejsou ztrátou času ♥ Obzvlášť pokud trpíte na lupy, mastící se vlasovou pokožku, vlasy vám padají... Já si díky nim vlasy myju už jen tak jednou za 4-5 dní, místo každej den nebo obden. Pomohly si mi uvědomit, že se správnou péčí a s poctivým kadeřníkem můžu mít vlasy jednou stejně hezký jako ta moje kamarádka, ač jich samozřejmě mám méně. Ale že i já můžu mít krásný zdravý vlasy plný lesku a života, na které budu hrdá. 

"Byla jsem přidělena" kadeřnici Karol a ta mi ukázala, že i moje vlasy jsou prostě fajn! A to je stačilo jen vyčistit.. Zbavily jsme se odrostlých obarvovaných konců a já byla jako nová, a po x letech (možná po 8-10? :D) mám poprvé celou hlavu svojí přirozenou barvu a vůbec mě to neštve ani nenudí. Vlasy jsou opravdu jemnější, přirozenější, lehčí, svěžejší, prostě o mnoho lepší. ♥  (Pozn. A zrovna v tu chvíli, když jsem na sobě měla na 30 minut vlasovou masku, se malá poprvý naučila kopat mě do močovýho měchýře a já myslela, že to tam nevydržím, byla jsem za ty 2 hodiny čúrat asi čtyřikrát. :D ) Jsou přesně takový jaký je chcete mít, když za tři dny jdete na screening dozvědět se, jestli je to teda holčička nebo chlapeček. ♥ Jestli to bude Anastázie, nebo Artur. 

Spousty žen říká, že už od začátku cítí, že to bude holčička / chlapeček. No, já jsem na tohle moc spoléhat nechtěla. Přeci jen, když jsme se začali snažit o miminko a já měla 2 dny před menstruací, vylezli jsme z auta na parkovišti OC Letňany a já najednou zacítila KFC, které rozhodně nebylo hned vedle nás. Začala jsem si v tu chvíli říkat, že jsem určitě těhotná, jak jsem všude po internetu neustále četla prvotní příznaky, doslova je hltala, a tohle byl jeden z nich, tak jsem si to prostě vsugerovala a hledala na sobě jakoukoliv známku "změny stavu". Když jsem to pak o dva dny později dostala, byla jsem dost zklamaná. A to jsme se snažili zhruba 14 dní. :D Takže jsem si tentokrát slíbila, že nebudu dbát na jakejkoliv vnitřní pocit, protože nejsem v tomhle stoprocentně vědomá a někdy prostě nepoznám vlastní tužby a přání od intuice. 

Celou dobu jsme teda naší bramboře říkali "Pheobo", což pro mě bylo fajn, protože jsem si přála holčičku a Pheobo se skloňuje jako ten, takže jsem byla zvyklá o ní mluvit v mužském rodě a říkala si, že se tak aspoň vyhnu zklamání. Pro rejpaly - samozřejmě, že nezáleží, co máte za pohlaví. Důležité je, aby miminko bylo zdravý. Moje miminko zdravý bylo, je a bude, takže o tom jsem pochyby neměla a proto mluvím čistě o povrchní struktuře zklamání... Takovýto kvůli kterýmu svoje dítě nepřestanete mít rádi, vlastně ten hezkej druh zklamání, že sice nebudete mít vysněnou holčičku, ale zase bude moct táta syna učit fotbal a budou si z vás věčně dělat blbý srandičky ♥ 

Byla jsem objednaná na screening k Apolináři k 15.3. a tentokrát jsem šla vybavená Zdendou, a bylo to moc hezký. Poprvý jsem pořádně viděla pusinku, bradu, jak se hejbe, celý to tělíčko, a je to moc krásný a dojemný tohle vidět zatímco vás partner a táta dítěte drží za ruku, cítíte, že je vlastně úplně stejně dojatej jako vy a tak tam společně koukáte na vaše miminko, až vám oznámí, že je to vaše dcera a vy jste oba moc moc šťastní, protože dceru jste si moc přáli, oba dva ♥ 

V tu dobu už jsem se dost začala zajímat o porod, co to je, co bych chtěla a nechtěla, a tak se mi často zdály sny, že rodím. Dvojčata, trojčata... :D Dva týdny před screeningem se mi zdálo, že jsem porodila malou holčičku, v pokoji, ve tmě, kam jsem se zavřela před mámou a ségrou, ať mě neruší, a od tý doby jsem si pořád vnitřně říkala "neblbni s tim Pheobem, ty přece víš, že tam máš holčičku", fakt, ty poslední dva týdny jsem to tak nějak cítila, ale nechtěla jsem si to z už uvedených důvodů připouštět... Každopádně i u mě se ta intuice nakonec objevila, akorát jsem ji neposlouchala. :D Počkala jsem si na potvrzení odborníků, kteří to uvidí na displeji, zřetelněji.. Ale musím říct, že věřím, že to ženy opravdu cítí ♥ Ty babský pověry typu tvar břicha, nevolnosti a žáha, váhovej přírustek, že holčičky berou krásu, mi upřímně přijdou úplně, ale úplně stupidní. Každý těhotenství je prostě jiný.. Ale věřím, že žena může cítit, jestli se v ní vyvíjí malý ďáblík, nebo ďáblice.. Jak si neradi mnozí z nás uvědomují, pořád jsme jen savci a ne nějaký super nadpřirozený bytosti, a i naše tělo, chování a nálady jsou ovlivňovány především našimi vrozenými instinkty, a tohle je podle mě jeden z nich.

Tak jo! Konečně můžeme začít nakupovat a shánět oblečky.. povlečení.. Všechno :D ♥ A že jsem se načekala... Tak přeju krásnej den, všem ♥ 






Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Pátý měsíc těhotenství / Únor 2019

V polospánku pootevřu oči a tápu, kde je Zdenda. Spíme každej na svojí půlce postele a já si uvědomuju, že už moc času než bude muset do práce nezbývá, tak se nemotorně přesouvám na jeho půlku a zezadu ho objímám cítíc teplo jeho těla a všechnu tu lásku, kterou mezi sebou máme, když najednou.. Co to sakra? Jako by se mi v břiše něco převalilo a mermomocí se natlačilo na mojí břišní stěnu a Zdendovy záda.. To není možný, vždyť je ještě hrozně brzo. Kolikátej jsem? 15. týden? A spala jsem dál. O přibližně 10 dní později mi však naše miminko dokázalo, že to možný je, když jsem se takhle dopoledne válela a najednou jako by se mi něco přesunulo z jedný strany břicha na druhou, a teď ta obří boule! Provázená obdivem, a zároveň hromadou euforie, když se vám tam miminko takhle poprvý pohne. Je to zase o něco hmatatelnější, doslova ♥  Chtělo se mi skákat radostí a křičet to do světa "Já jsem cejtila svoje miminko!", běhat po okolí a všem dávat šáhnout. :D Dává to smysl, proč ...

Jak jsem si naivně myslela, že s těhotenstvím blbý kecy končí aneb KOJENÍ

Co každá máma řeší po porodu jako první a je s tím úzce spojené? Kojení, mléko, výživa dítěte. Celý těhotenství jsem se těšila až malou konečně vyprdnu a nebudu muset poslouchat, co podle koho jíst můžu a co zase ne. Že jsem si to vajíčko udělala moc na měkko, že ten zelenej čaj ublíží mému dítěti a že v kole je moc cukru, že budeme mít cukrovku. 😄🙄 No, tak si poslechněte jak to máme teď.  Podle personálu v porodnici, mé pediatry, široké (neznalé) veřejnosti a mých kamarádek bych určitě neměla jíst a pít tyhle věci: luštěniny, zelí, kedlubny, ředkvičky, květák cibule, česnek veškeré červené a oranžové ovoce a zeleninu kompletní seznam alergenů veškeré produkty kravského mléka vyjma těch kysaných  pokud si říkáte "no jo, ale ty stejně kravský mléko nepiješ, piješ rostlinný", tak si pojďme připomenout, z čeho se dělají rostlinná mléka a ten seznam alergenů  více nežli 1 šálek kávy denně  exotické ovoce jako např. mango, avokádo, ananas, meloun, ...

Přípravy vrcholí aneb Co to vůbec je ten porod?

Už je tomu zhruba 22 týdnů, co se pečlivě, téměř každým dnem, chystám na to, co mě ode dneška za týden může potkat více méně kdykoliv - na porod. Pečlivě zpracovávám veškeré své strachy, čtu odbornou literaturu a nejnovější studie, doporučení Světové zdravotnické organizace bych už mohla odříkat vesměs nazpaměť. Musím říct, že mě tohle samostudium absolutně pohltilo a já už se nemůžu dočkat až to zažiju na vlastní kůži ❤ Upřímně si myslím, že je to věc, kterou by měla udělat každá těhotná žena před porodem - zabývat se jeho fyziologií, protože je to důležité nejen pro jeho hladký průběh, ale také pro správný průběh laktace a v neposlední řadě pro vyvarování se poporodních depresí.